Koniec składania wniosków o dofinansowanie z MdM w tym roku – BGK wydał komunikat

Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie kolejnych wniosków o dofinansowanie wkładu własnego osobom, które zamierzają zakupić swoje pierwsze mieszkanie. Wyczerpał się limit 50% puli przeznaczonej na wypłatę w 2018 roku. Do tej pory można było jeszcze rezerwować środki z programu Mieszkanie dla Młodych w 2017 roku. Teraz nie ma już takiej możliwości.

To jeszcze nie koniec rządowego programu wsparcia. Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku lub nie znalazły jeszcze interesującego mieszkania mogą starać się o dofinansowanie od 2 stycznia 2018 roku. Będzie to już jednak ostatnia szansa na środki z MdM. Rok przyszły jest ostatnim, na który przewidziane jest dofinansowanie do wkładu własnego. Warunkiem skorzystania z programu jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego na co najmniej połowę ceny nabywanej nieruchomości. Dokładne wytyczne przedstawiłem na oddzielnej stronie opisującej program Mieszkanie dla Młodych.

Kto jest zainteresowany w dalszym ciągu wsparciem z BGK powinien rozpocząć poszukiwania mieszkania w drugiej połowie roku. Im bliżej stycznia tym łatwiej przekonać potencjalnych sprzedających, aby poszli nam na rękę. Jest tak ponieważ samo dofinansowanie wpłynie na konto sprzedającego dopiero w 2018 roku. Nie wszyscy chcą czekać tak długo i mogą sprzedać lokum innym zainteresowanym, którzy np. oferują gotówkę lub zaciągają zwykły kredyt hipoteczny bez wsparcia MdM. Z tego powodu najbardziej prawdopodobne jest zarezerwowanie mieszkania w grudniu i rozpoczęcie wstępnej procedury kredytowej. Od 2 stycznie należy czym prędzej zarejestrować wniosek w BGK, gdyż środki z pewnością rozejdą się w ciągu 2 tygodni jak to miało miejsce w tym roku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną. Pomagam i pośredniczę w skutecznym pozyskiwaniu środków z MdM.

Facebook
LinkedIn
Instagram
Twitter