Kredyty hipoteczne

Moja oferta:

  • kredyty na zakup nieruchomości
  • finansowanie remontu / wykończenia
  • kredyty budowlane
  • pożyczki hipoteczne
  • konsolidacja zobowiązań finansowych
  • refinansowanie poniesionych kosztów mieszkaniowych

Kredyt hipoteczny

Kto nie chciałby posiadać własnego domu lub mieszkania? Nie każdy ma możliwość kupna nieruchomości za gotówkę lub nabyć ją w spadku. Z myślą o takich właśnie osobach banki wprowadziły instrument zwany kredytem hipotecznym. Jego charakterystyczną cechą jest zabezpieczenie zobowiązania na nieruchomości w formie hipoteki. W zamian za to otrzymujemy najtańsze z możliwych oprocentowanie, jakie jest dostępne na rynku. Maksymalny okres spłaty wynosi, w niektórych bankach nawet 35 lat. Dzięki hipotece możesz pozyskać znacznie wyższą kwotę niż przy kredycie gotówkowym. Ważnym aspektem jest posiadanie wkładu własnego. Banki w naszym kraju wymagają od przyszłego kredytobiorcy 10-20% zaangażowania własnych środków przy tego rodzaju finansowaniu. W zależności od inwestycji może być to gotówka, środki na koncie, wpłacony zadatek, wartość posiadanej działki lub zaangażowane materiały budowlane.

Finansowanie zakupu nieruchomości

Najpopularniejszym przeznaczeniem kredytu hipotecznego jest zakup nieruchomości. Możemy w ten sposób nabyć mieszkanie, dom lub działkę. Często przy takich transakcjach wnioskujemy dodatkowo o kredyt na remont i modernizację. Podczas gdy przy zakupie na rynku pierwotnym musimy wykończyć mieszkanie. Taki cel również może być sfinansowany przez bank. Kredytować można także zakup działki pod przyszłą budowę domu. Przygotowuję swoich Klientów przed nabyciem nieruchomości, zwracając uwagę na istotne wymogi, jakie stawiają instytucje finansowe. Wspieram klientów przy negocjacjach ze sprzedającymi i pomagam przygotować umowę przedwstępną wraz z szeregiem wymaganych dokumentów.

Budowa domu

Kolejnym bardzo popularnym celem kredytowania hipotecznego jest budowa domu. Naszym wkładem własnym w takiej sytuacji jest posiadana działka i ewentualne zaangażowanie w budowę własnych środków (np. fundamenty, ściany itp.). Należy wykonać kosztorys prac budowlanych, który pomagam sporządzić. Cena za m2 domu musi się zgadzać według cennika banku. Kredytu musi nam starczyć na zakończenie całej budowy. Kredytem budowlanym finansuje się również rozbudowę i nadbudowę domu oraz adaptację budynku na cele mieszkalne.

Pożyczka hipoteczna

Zaliczana jest do kredytów hipotecznych i nie musi zostać przeznaczona na cele mieszkaniowe. Pozyskane środki z pożyczki hipotecznej można przeznaczyć w pełni na dowolny cel np. zakup samochodu. To jest powodem wyższego oprocentowania tego typu produktu w stosunku do kredytu mieszkaniowego. Koszt pożyczki hipotecznej mimo wszystko jest niższy od pożyczek gotówkowych, a okres spłaty sięga maksymalnie 20-25 lat. Pożyczka hipoteczna może być alternatywą dla kredytu samochodowego czy kredytu na remont bez konieczności sporządzania kosztorysu prac. Do zaciągnięcia tego zobowiązania wymagane jest posiadanie nieruchomości. Można uzyskać kredyt nawet do 80% jej wartości.

Kredyt konsolidacyjny-hipoteczny

Osoby posiadające kilka kredytów mogą połączyć je wszystkie w jedno zobowiązanie. Dzięki temu rozwiązaniu bardzo często udaje się obniżyć łączną ratę konsolidowanych kredytów. Można w ten sposób uchronić domowy budżet i wyjść z pętli zadłużenia. Oprócz pożyczek konsolidować można również debet na karcie kredytowej czy limit w rachunku bankowym. W niektórych bankach konsolidacja jest dostępna w formie kredytu hipotecznego, poprzez co możemy uzyskując niższe oprocentowanie. Korzystając z tej opcji, musimy posiadać nieruchomość pod zastaw. Cały proces umożliwia zwiększenie zdolności kredytowej dzięki zmniejszeniu miesięcznych obciążeń finansowych.

Kredyt refinansowy

Jeżeli posiadasz już kredyt hipoteczny, to dzięki refinansowaniu możesz przenieść go do innego banku. Nie zawsze jest to opłacalne, dlatego warto dokładnie przeliczyć wszystkie koszty takiej operacji. Refinansować można również wcześniej poniesione koszty na cele mieszkaniowe. Nabywając nieruchomość za gotówkę, możesz odzyskać do 90% jej wartości w formie kredytu hipotecznego. To samo tyczy się remontu lub budowy. W dalszym ciągu jest to kredyt mieszkaniowy, dlatego oprocentowanie jest tak samo niskie. W zależności od banku wniosek o taki kredyt można składać do 1-2 lat po zakupie lub przeprowadzonej budowie / remoncie.