Kredyty gotówkowe

Dla kogo?

Potrzebujesz nagle gotówki? Chcesz jechać na wymarzone wakacje? Mieszkanie wymaga remontu albo zakupu wyposażenia? Może już czas na zmianę samochodu? Każdej osobie zdarzają się nieprzewidziane wydatki, na które czasem brakuje oszczędności. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy na zrealizowanie powyższych potrzeb, a także wielu innych.

Jako ekspert kredytowy posiadam szeroką ofertę kredytów gotówkowych z wielu banków. Swoim klientom zawsze staram się wybrać najlepsze rozwiązanie zgodne z ich oczekiwaniami. Znając rynek wiem, które banki mają w danym momencie korzystne promocje i najtańsze oferty. Często jestem w stanie wynegocjować warunki kredytu lepsze niż dostępne bezpośrednio w oddziale banku.

Kiedy wybrać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest niewątpliwie droższy od kredytu mieszkaniowego czy pożyczki hipotecznej. Do zaciągnięcia hipoteki najczęściej nie spełniamy najważniejszego warunku, jakie jest posiadanie nieruchomości i to takiej, na której bank mógłby się zabezpieczyć. Cel kredytu również musi być związany z potrzebami mieszkaniowymi. Bez tego nie dostaniemy kredytu hipotecznego. Poniżej przykłady sytuacji, gdy pożyczka gotówkowa to dobry pomysł:

  • remont i wykończenie, gdy nie chcemy sporządzać kosztorysu remontu i rozliczać się z bankiem z przeprowadzonych prac. Czasem niższa wycena bankowa pozwala tylko na zakup nieruchomości z kredytu hipotecznego (często dotyczy rynku pierwotnego), a wykończenie trzeba już zrobić we własnym zakresie
  • dokończenie budowy domu w momencie, kiedy brakuje nam już środków z kredytu hipotecznego, a bank nie chce udzielić podwyższenia kwoty z racji niewywiązania się z harmonogramu prac budowlanych. Brakujące środki można pokryć pożyczką gotówkową
  • rozbudowa domu, kiedy bank z różnych powodów nie chce zabezpieczyć się na naszej nieruchomości (np. budynek mieszkalny lub gospodarczy wykracza poza granice działki itp.)
  • zakup wyposażenia mieszkania np. mebli, sprzętu AGD i RTV, dekoracje ścian czy inne ruchomości domowe nie mogą być sfinansowane kredytem hipotecznym
  • nabycie samochodu, kiedy nie możemy otrzymać typowego kredytu samochodowego (najczęściej dotyczy to aut używanych)
  • wakacje, podróże i turystyka to popularny cel pożyczki gotówkowej
  • konsolidacja już posiadanych pożyczek i zobowiązań finansowych, aby zmniejszyć ratę
  • dowolny cel, czyli wszystkie pozostałe wydatki, które nie mogą być sfinansowane w inny sposób

Co wyróżnia pożyczkę gotówkową?

Okres spłaty pożyczek nie przekracza 10 lat. W wielu bankach zobowiązanie można zaciągnąć na maksimum 8 lat. Możemy otrzymać w zależności od instytucji finansowej najwięcej 150 000 – 200 000 zł kredytu. Choć możemy otrzymać wyjątkowo dobrą ofertę zbliżoną oprocentowaniem do pożyczki hipotecznej, to z założenia kredyty gotówkowe są produktami droższymi, ale też dużo tańszymi od pożyczek pozabankowych.

Kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć bez zgody współmałżonka do określonej kwoty, jaką ustala poszczególny bank. Środki z kredytu możemy przeznaczyć na cokolwiek chcemy. Ważne, aby nasz cel finansowania był zgodny z prawem. Kredyty gotówkowe są zobowiązaniami niezabezpieczonymi, dlatego nie potrzebujemy nieruchomości pod zastaw. Dodatkowo nie musimy posiadać wkładu własnego i nie ponosimy innych kosztów początkowych płatnych gotówką.

Ocena Klienta przez bank

Tutaj pojawiają się schody. Jako że pożyczki gotówkowe są niezabezpieczone, to banki bardziej skrupulatnie oceniają przyszłą „wypłacalność” Klienta. Chcąc otrzymać dużą kwotę kredytu na dłuższy okres spłaty, musisz zostać dobrze oceniony przez bank. Do tej oceny bank weryfikuje następujące parametry: wiek, status cywilny, rodzaj uzyskiwanego dochodu, staż pracy, wysokość dochodu, dotychczasowa historia kredytowa, stabilność miejsca zatrudnienia, branża pracodawcy, wielkość firmy, posiadane dzieci na utrzymaniu, aktualne obciążenia finansowe Klienta.

Można zatem powiedzieć, że wszystko ma wpływ na tak zwaną ocenę scoringową. Zatem słabo oceniony Klient może otrzymać dużo niższy kredyt, na krótki okres czasu , albo go wcale nie dostać, ponieważ bank uzna ewentualną pożyczkę za zbyt ryzykowną.

Z tego powodu polecam skorzystanie z moich usług, aby przeliczyć zdolność kredytową i ułożyć plan działania, jaki będzie zgodny z oczekiwaniami Klienta.